Столичната община призова гражданите да не използват личните си коли, а градския транспорт днес.
Причината е прогнозата завишено замърсяване на въздуха в началото на седмицата.
От кметството апелират също хората използващи твърдо гориво за битово отопление, за преминаване, при възможност, към алтернативно отопление.
През днешния ден ще се извършват и проверки за контрол на промишлени, транспортни и битови източници за замърсяване с прахови частици в града.
От инспектората ще проверяват и строителни обекти генериращи емисии.
Кметството обяви, че ще предприеме оросяване и допълнително машинно метене и миене на улиците, когато атмосферните условия позволяват.
За утрешния ден няма предвидени мерки срещу замърсяването на въздуха.
Прочетете още
- 09:00 При сделки на жилища „на две цени" има риск за купувача, а държавата губи милиони ВИДЕО
- 14:28 Четиригодишните Иван и Беатриче водят тежка битка - нека им помогнем
- 18:05 Нова риба плъзна в гръцките води, хапе плажуващи. Ето всичко, което трябва да знаете
- 13:00 „25 евро за 5 километра": Майка с дете остана шокирана след курс с такси в Пловдив