Падналият мокър сняг потроши клони и прекърши цели дървета на Шуменското плато над града.
За почистване е затворено пътното платно от парк "Кьошковете" до разклона на Стария град, съобщават от общината и уточняват, че то ще остане затворено до понеделник. Причината е, че се очакват валежи и през нощта.
Работници от общинското предприятие "Паркове и обредна дейност" и "Автомагистрали Черно море" са се заели с разчистването на пътя.
Гражданите ще бъдат информирани допълнително кога пътят ще бъде отворен за движение на автомобили.
От общината предупредиха, че и движението от Стария град до паметник "Създатели на българската държава" е затруднено и призовават шофьорите да бъдат внимателни в тази част от платото.
Прочетете още
- 11:57 Шофьорът е бил с телефон в ръка преди фаталната катастрофа на "Тракия"
- 11:00 „Как да научим бебето да пази общинската собственост": Наръчник за старозагорски майки
- 12:41 Виждали ли сте Никол, близките ѝ я търсят СНИМКА
- 10:00 "Ако никой не спира, защо е тази пешеходна пътека?": Сигнал от Пловдив разпали дебат