Дърво падна върху кола в Пловдив. Точното място е улица „Пепелаша” в кв. „Христо Смирненски”. Силният вятър е прекършил изгнилото дърво и то се е стоварило върху автомобила. За щастие, няма пострадали, а само нанесени материални щети.
„Нямаше някаква индикация, че дървото може да падне, защото изглеждаше зелено. Таванът на колата ми е смазан, задното окачване и то вероятно ще е за смяна. Надявам се общината да се отнесе отговорно към случая. Иначе ще заведа дело”, каза пред Нова собственикът на премазаната кола Мартин Маринов.
Дърво падна върху "Мерцедес" в Пловдив СНИМКИ
Това не е първият подобен случай. Автомобилът на Елица Картолова също се оказва смачкан от дърво. „Щетите бяха смачкан таван, а разходите си ги поехме ние. Ремонтът струваше около 1200 лв. Вероятно дървото е било изгнило”, подчерта жената.
Според живущи в района голяма част от дърветата са изсъхнали и настояват за премахването им. Николай Чунчуков от общинското предприятие „Градини и паркове” обясни, че е нямало подаден сигнал. Нямало и заповед за премахването на опасното дърво.
„По конкретния случай - още днес ще се свържем с колегите и ще им подадем сигнала, за да се направи оглед в района. Ако се наложи, ще бъде извършена санитарна сеч или ще има премахване на дървета”, поясни Чунчуков.
Оказва се, че „Градини и паркове” не могат сами да премахнат опасните дървета, а трябва предварителна заповед от районните кметове.
Прочетете още
- 09:00 Нова мода в паркирането! Няма да повярвате какво пази паркомясто в Плевен
- 08:00 „Миризлива саморазправа": Тероризират системно шофьор в София СНИМКИ
- 10:00 Пиян без книжка, заплахи и спор в мрежата: Герой ли е този полицай?*
- 11:03 Гръмнала гума, човешки жест и вечният спор: Трябва ли всеки да умее да сменя гума