Увеличават заплатите в градския транспорт в София със задна дата от 1 април. Това реши Столичният общински съвет, след капо прие Транспортната рамка. Заетите в общинските дружества ще получат 300 лева допълнително върху заплатите си.
Припомняме, че през май София остана 6 дни без автобуси, трамваи и тролеи заради стачка на работещите в сектора.
Служители на столичния градски транспорт излязоха на нов протест. Недоволството им беше породено от неизплатените допълнителни 300 лева, пише Нова. Общинският съветник от ВМРО Карлос Контрера уточни, че забавянето се дължи на връщането на бюджета за ново разглеждане от кмета на столицата Васил Терзиев в края на май.
Прочетете още
- 19:00 Скрита камера разкри практика, за която всички говорят. Сигнализирахме институциите ВИДЕО
- 17:00 Стана ясно кой е убиецът от "Лъвов мост", познавал и работил с жертвата
- 18:00 Кърлеж и години лутане: Майка разтърси мрежата с разказ за лаймска болест при дете
- 18:45 Едра градушка и наводнени улици в Лом, дървета са съборени във Видин ВИДЕО+СНИМКИ