Двама работници бедстващи на багер по време на изкопни дейности в кариера в село Долно Черковище са били спасени.
След подаден сигнал вчера следобед незабавно са предприети действия за реагиране, като на място са изпратени три екипа на ПБЗН - Хасково и две спасителни лодки. Обстановката е била силно усложнена поради значително повишеното ниво на река Арда, която е излязла извън коритото си вследствие на обилните валежи в района. За ситуацията своевременно е уведомен областният управител, съобщиха от Областната администрация на Хасково.
Установено е, че двама работници, намиращи се на багера, са били на около 300 метра от брега, в силно компрометиран участък с натрупани отпадъци и паднали дървета. Започнала е подготовка за евакуация със спасителни лодки, но поради силното течение на реката е било необходимо изчакване за спадане на нивото на водата.
По разпореждане на областния управител Стефка Здравкова са предприети действия за регулиране на водния обем чрез ВЕЦ "Студен кладенец", което е позволило създаване на по-безопасни условия за провеждане на спасителната операция. Около 21:30 часа спасителните екипи достигат до багера и бедстващите работници, които са успешно евакуирани без пострадали.
В спасителните действия са участвали още екипи на ИАРА с две спасителни лодки и два екипа на терен.
Прочетете още
- 18:00 След гражданския натиск: Добри новини за болницата в Карлово
- 19:01 Нова звезда на винената карта на България: Семейна изба печели отличие след отличие
- 17:13 Загиналата на пешеходната пътека във Велико Търново е съпруга на известен художник
- 17:00 Русинова: Докато държавата работи до 17:30 ч., камионите убиват денонощно