Неприятна гледка на разпилян боклук до контейнери в центъра на Велико Търново предизвика обществено възмущение. Купчини с черни чували, кашони и отпадъци се виждат на тротоара на улица само на около 200 метра от сградата на Общината.
Снимка от мястото беше публикувана в социалните мрежи от жителка на града, която написа:
„Добро утро, Велико Търново! Ако смятате, че тази гледка зависи от смяната на партията, кмета или паричната единица, жалко за нас.“
На кадъра се виждат десетки чували и картонени опаковки, разпилени до препълнените контейнери, като част от боклука е останал по тротоара и пешеходната зона. Освен че създава неприятна гледка, ситуацията затруднява и преминаването на пешеходци.
Граждани коментират, че подобни сцени не са изолирани случаи и че проблемът с извозването и поддържането на чистотата в централната градска част се повтаря редовно.

Снимка: Даниела Кирова
Прочетете още
- 18:15 Спор в Козлодуй след смъртта на коте: "Точно пред вас го изпуках с 150 км/ч"
- 20:10 След инцидент в училищен двор: Уволниха шефката на кучешкия приют в Кюстендил и ловец на животни
- 19:00 "Българска агенция за движение по пътищата"? Не съществува, но пък може да ви обeре!
- 17:00 Проверка на ЕЦТП разкри боклуци в настилката на пътя София - Самоков ВИДЕО