В столичния квартал Слатина беше намерено изоставено кученце, вързано пред хранителен магазин. До него е оставена бележка от собственика, която гласи:
„Здравейте! Много съжалявам за постъпката си, но просто нямам възможност да гледам Бари. Моля ви, гледайте го с любов.“
Кадрите и историята бързо се разпространиха в социалните мрежи. Мъж, публикувал снимките, написа:
„ИЗОСТАВЕНО в Слатина. Най-брутално изоставено вързано пред магазин за хранителни стоки. Прибрано е за през нощта от мои приятели, но търсим спешно кой да го приеме, докато намерим дом.“
Случаят предизвика множество реакции – от съчувствие към човека, който признава, че няма възможност да се грижи за животното, до остри критики за начина, по който е било оставено.
Историята на Бари напомня за нуждата от по-голяма отговорност при отглеждането на домашни любимци и за това колко важно е да бъдат намирани хуманни решения, когато човек не може да се грижи за животното си.



Прочетете още
- 20:36 Зловещи разкрития за смъртта край Лъвов мост: Спор, бутане и трима в ареста СНИМКИ
- 13:41 След смъртта на ученик: гимназия в Сопот отмени връчването на дипломите
- 16:50 Тапа на „Тракия": две катастрофи и проливен дъжд блокираха движението към Пловдив СНИМКИ
- 19:00 Как се продават новите жилища? Откраднато е над 1 млрд. евро ДДС само в София и Пловдив ВИДЕО