Година след обилните дъждове пътят, който свързва село Сушица с община Симитли и другите населени места, е затворен заради свлачище.
Пътят е опасен, а средства за ремонт и укрепването му няма.
Ако не се вземат мерки, нещата ще се влошат, заяви Георги Митрев. Според Иванка Чакалска свлачището е опасно. По думите ѝ има ВиК авария и работниците няма как да се качат до населеното място.
От МРРБ заявиха, че до момента не е поискана помощ от министерството.
"Потърсени са по надлежен ред средства. 12-13 милиона са необходими за направата на целия път, готови сме с работен проект", заяви Апостол Апостолов, кмет на община Симитли пред БНТ.
Прочетете още
- 11:21 Кървавата баня в Угърчин: Разследват ревност, любовен триъгълник и връзка с бивш затворник СНИМКИ
- 13:45 Нова сглобка? Кадър на ГЕРБ оглавява НАП в Пловдив
- 14:14 Нощен екшън в Асеновград: Автомобил е смазан до неузнаваемост след тежък удар СНИМКА
- 11:00 Непознати примамвали деца с бонбони край училище, майка подаде сигнал в полицията