Ден, след като министърът на туризма Марияна Николова посети северния плаж в Бургас и се сблъска с кочината на него, днес там кипи усилена работа.
Водораслите, фасовете и другите боклуци, които бяха превърнали в бунище плажа, са почистени.
Днес от Министерството на туризма са направили спешна проверка и са установили, че хигиената е на изискуемото ниво.
„Не са открити нарушения по стопанисването на ивицата, свързани с водноспасителната дейност, медицинското обслужване, разполагането на допълнителни търговски обекти, свободна площ и др.”, отбелязват в пресъобщението си от Министерството на туризма.
Припомняме, че само допреди 4 години чистотата на плажа в Бургас бе на най-високо ниво и ивицата бе удостоена с т.нар.”Син флаг”, който се присъжда на най-добрите плажове.
Ето как изглеждаше плажът в събота:
Кочина посрещна новия министър на туризма на плажа в Бургас

Ето как изглеждаше плажът в неделния ден:







Прочетете още
- 09:00 При сделки на жилища „на две цени" има риск за купувача, а държавата губи милиони ВИДЕО
- 14:28 Четиригодишните Иван и Беатриче водят тежка битка - нека им помогнем
- 18:05 Нова риба плъзна в гръцките води, хапе плажуващи. Ето всичко, което трябва да знаете
- 13:00 „25 евро за 5 километра": Майка с дете остана шокирана след курс с такси в Пловдив
Ивелин 21:06, 09.08.2020
Браво на момчетата