Първият изтребител F-16 Block 70, закупен от България по договор със „Локхийд Мартин“, кацна на авиобаза Граф Игнатиево. Машината беше официално представена още през февруари на церемония в Южна Каролина.
Изтребителят е пристигнал на собствен ход, с въздушно презареждане по време на полета, а авиобазата в Граф Игнатиево е приела машината, въпреки че ремонтните дейности там все още продължават.
Официалното му представяне в България е насрочено за 12 април.
Това е първият от общо 16 изтребителя F-16, които страната ни ще получи по силата на два договора, подписани съответно през 2019 и 2022 година. Новите самолети са част от модернизацията на българските Военновъздушни сили.
.jpg)


.jpg)


Прочетете още
- 08:15 Трус във ВМЗ - Сопот: Целият управителен съвет подаде оставка
- 22:00 Гризачите стават все по-устойчиви на отрови - задава ли се нова пандемия?
- 21:00 Докато чакаме безопасни пътища: В Казанлък кърпят дупки направо в локвата ВИДЕО
- 00:01 Днес е 26.6.2026 - огледалната дата, която според мнозина сбъдва желания