Активизираха се свлачища и падащи камъни по пътищата в Смолянско, съобщи дежурният в Областно пътно управление Смолян. Това се случва след няколко дни продължителни валежи у нас.
Почвата е преовлажнена и на много места падат земни маси.
Към момента няма затворени участъци от републиканската пътна мрежа. Камъните и земната маса се разчистват своевременно от фирмата, която поддържа пътищата, пише bTV.
Шофьорите трябва да се движат с повишено внимание в района на Баните, където има активизирано свлачище, както и по пътя Михалково - Девин, Девин – Широка лъка и Смилян - Рудозем.
Снимката е илюстративна
Прочетете още
- 20:00 Глутница вся ужас в София: Докато институциите спят, кучетата вече вилнеят в следващия квартал
- 22:00 Гризачите стават все по-устойчиви на отрови - задава ли се нова пандемия?
- 21:00 Докато чакаме безопасни пътища: В Казанлък кърпят дупки направо в локвата ВИДЕО
- 19:00 Ужас в София! Асансьор с майка и дете пропадна ВИДЕО