Регионалната здравна инспекция ограничи за пиене и готвене водата от мрежата в поредно населено място в Хасковска област.
Заради уран над нормата от вчера в димитровградското село Горски извор има водоноски за хората, които не могат да ползват бутилирана вода. Отклоненията от нормата са минимални, но с тези показатели водата не отговаря на наредбата на РЗИ.
Кметът на селото Ангел Георгиев заяви, че са взети необходимите мерки.
"Първото, което направихме, е да оповестим жителите на селото, че водата е негодна за пиене. Водоноската е тук от вчера сутринта, ползва се от хората и аз редовно я проверявам дали има вода. За по-сигурно от днес ще има и втора водоноска", каза за БНТ кметът.
Прочетете още
- 16:00 Пет жертви за няколко часа. И най-страшното е, че вече свикваме с това
- 14:01 Безумие край Благоевград: Кола продължи в насрещното въпреки предупрежденията СНИМКИ
- 14:14 Нощен екшън в Асеновград: Автомобил е смазан до неузнаваемост след тежък удар СНИМКА
- 15:00 ЕА кола блесна с паркирането си на станция за зареждане СНИМКА