Значително се е увеличил броят на умрелите делфини по крайбрежието ни.
Това съобщи екоминистърът в оставка Борислав Сандов. Това е и една от причините за обиколката му по Черноморието.
„Това се очакваше при разговора с украинския министър на околната среда. Той ми каза, че заради военните действия в Черно море в района на Украйна има много големи последствия. Мъртвите им тела за съжаление идват в тази част и това е много тревожно“, каза пред БТВ Сандов.
По думите му значително по-голям брой мъртви делфини има тази година по българското крайбрежие.
Мините в морето, военните действия в района, падналите експлозиви във водата са сред причините за това делфините да загиват.
Прочетете още
- 22:00 Между дърветата и сенките: Зловеща фигура стряска минувачи в София СНИМКИ
- 15:14 Неочаквано трио - Дара, Новак Джокович и дъщеря му Тара запяха заедно „Bangaranga" ВИДЕО
- 20:42 Известният Михаил Бериша е задържан в "Люлин", тестът му за наркотици е положителен СНИМКИ
- 10:00 Шофьорка откри колата си с потрошено стъкло СНИМКА