Жители на столичния квартал "Захарна фабрика", чиито жилища бяха съборени, протестират за пореден ден на столичния булевард "Сливница".
Те настояват общината да реши къде и как да бъдат настанени.
Съветът на Европа критикува властите в София заради разрушаването на гетото в "Захарна фабрика"
"Бутнаха ни къщите, днес е 27-и ден, в който нашите другари, нашите хора спят навън със своите деца. На палатките живеят. Столична община - до момента нямаме алтернатива, не ни казаха нищо. Ходихме на среща, нямаме, нямаме конкретен отговор. Ще продължим със сигурност през следващата седмица. Докато нямаме отговор, няма да спрем", казаха протестиращите.
КЗД се самосезира след премахването на незаконни постройки в "Захарна фабрика"
Прочетете още
- 18:00 От въпросите на Тина Ивайлова до Европейската прокуратура ВИДЕО
- 16:00 Пет жертви за няколко часа. И най-страшното е, че вече свикваме с това
- 19:00 „Ще ви разкажем играта!": Осили, кърлежи и джунгла до колене изкараха хората извън нерви
- 18:45 Русинова след трагедията на АМ "Тракия": Днес убихме две деца с некомпетентност и безхаберие