Жега и неканени гости – така започва юни в Асеновград. Жител на квартал „Запад“ съобщи във Facebook за змия, изпълзяла по улицата рано сутринта. Влечугото бързо изчезнало в сянката, но асеновградчанинът предупреждава съгражданите си да внимават.
Срещите със змии в града зачестяват през летните месеци, особено в покрайнините. В повечето случаи това са неотровни видове – пъстър или степен смок. В България отровни са само усойницата и пепелянката, които живеят основно в планините.
Специалистите съветват при среща със змия: не я закачайте, не се приближавайте, отдръпнете се бавно и сигнализирайте при нужда.
Снимка: Васил Мария Димитрови

Прочетете още
- 12:42 Задържаният за кървавата баня в Угърчин мълчи: Не е дал обяснения пред разследващите
- 14:01 Безумие край Благоевград: Кола продължи в насрещното въпреки предупрежденията СНИМКИ
- 14:14 Нощен екшън в Асеновград: Автомобил е смазан до неузнаваемост след тежък удар СНИМКА
- 12:00 В Чирпан страхът от бездомните кучета изпреварва строежа на приюта