Пет са обявените нови случаи на COVID-19 в Смолянска област – три жени и двама мъже на възраст от 51 до 69 години. По двама са от общините Смолян и Девин, един е от Рудозем, съобщи д-р Сийка Чернева, директор на „Надзор на заразните болести“ към РЗИ.
Трима са хоспитализирани – двама се лекуват в областната болница, един е в МБАЛ-Девин. Останалите са на домашно лечение със симптоми на респираторна инфекция, поставени на 14-дневна карантина.
Предприети са противоепидемични мерки, установяват се контактните им лица.
Няма новодиагностициран медицински персонал.
Прочетете още
- 09:00 Александър Сано: Културата е битка за оцеляването ни като нация ВИДЕО
- 15:00 Жена сигнализира за измама с цените при сергии за продажба на череши в София
- 17:00 Деца превърнаха „Витошка" в изпитателна писта с въже и тротинетка ВИДЕО
- 18:00 Войната на пътя има верига от съучастници - от фиктивните прегледи до липсата на контрол