„Прави огромно впечатление огромната разлика в смъртността у нас - София има свръхниска смъртност в сравнение с региони като Монтана, Видин, Русе, Разград. Прави впечатление разликата в смъртността между подобни градове като Пловдив и Варна, в Пловдив тя е значително по-голяма." Това каза пред БНР Тихомир Безлов от Центъра за изследване на демокрацията.
"Проблемът е равнището на болничната помощ, на здравната система... Виждат се и проблеми с политическата реакция. Няма опозиционна политическа формация, която да каже - направете локдаун. В САЩ или във Великобритания опозиционните партии имаха много рязко търсене на локдаун.
Има лек спад на новозаразените с коронавирус и на смъртните случаи, с цялата условност, която стои при един такъв извод. През последната седмица най-зле беше ситуацията във Варна, в Бургас, в Ямбол, а най-добре в Кърджали и в Търговище, говорим колко са диагностицирани на 100 000 души население.
При София има рязък спад на броя диагностицирани, но дискусията остава - дали защото повече антигенни и по-малко PCR тестове се правят“.
Прочетете още
- 13:00 Водна "бомба" върху пешеходец в Търново: Невинна детска игра или липса на възпитание?
- 16:00 Обир пред фризьорски салон в Чирпан завърши с арест и благодарствено писмо
- 12:00 С качулка и инструменти: Видеокамери заснеха кражба на електрически велосипед в старата столица
- 14:57 Удар на СДВР: Наркооранжерия, фентанил и десетки дози дрога заляха София СНИМКИ