Автобусите по всички линии на масовия обществен вътрешноградски транспорт в Пловдив възстановяват делничното си разписание от 11 май (понеделник), съобщиха от ОП „Организация и контрол на транспорта”.
Това става със заповед на кмета Здравко Димитров във връзка с предстоящата отмяна на обявеното извънредно положение, наложено заради коронавируса.
От общинското предприятие напомниха, че досега автобусите се движеха с неделно разписание, но повече коли с над 70 пътникоместа в пиковите часове. Всички превозвачи, обслужващи градските автобусни линии, са предупредени от понеделник да изпълняват курсовете съгласно утвърдената общинска транспортна схема. За спазването на разписанията ще следят както мобилни екипи, така и експертите от центъра за управление на градския транспорт.
Всички пътници заедно с шофьорите и кондукторите трябва задължително да носят маски, остава в сила и изискването за редовна дезинфекция на превозните средства, предупредиха от „Организация и контрол на транспорта”.
Прочетете още
- 09:00 Александър Сано: Културата е битка за оцеляването ни като нация ВИДЕО
- 15:00 Жена сигнализира за измама с цените при сергии за продажба на череши в София
- 17:00 Деца превърнаха „Витошка" в изпитателна писта с въже и тротинетка ВИДЕО
- 18:00 Войната на пътя има верига от съучастници - от фиктивните прегледи до липсата на контрол