21 мигранти от Сирия и Палестина са открити при опит да излязат нелегално от Румъния през граничния пункт Нъдлак 2 на границата с Унгария през изминалата нощ, съобщи Аджерпрес.
Мигрантите били скрити в товарен микробус, управляван от 42-годишен български гражданин. Според придружаващата документация микробусът превозвал авточасти по маршрута Турция-Австрия.
При щателна проверка на превозното средство граничните полицаи открили в товарното отделение 21 чуждестранни граждани: 16 мъже, три жени и двама малолетни. Установено било, че те са граждани на Сирия и Палестина на възраст между 8 и 53 години, пише "24 часа".
Те възнамерявали да стигнат до някоя страна от Западна Европа, се посочва в съобщение на граничната полиция в окръг Арад.
Шофьорът е разследван за трафик на мигранти, а чуждестранните граждани - за опит за нелегално преминаване на държавна граница, уточнява граничната полиция.
Снимката е илюстративна.
Прочетете още
- 09:00 При сделки на жилища „на две цени" има риск за купувача, а държавата губи милиони ВИДЕО
- 14:28 Четиригодишните Иван и Беатриче водят тежка битка - нека им помогнем
- 18:05 Нова риба плъзна в гръцките води, хапе плажуващи. Ето всичко, което трябва да знаете
- 13:00 „25 евро за 5 километра": Майка с дете остана шокирана след курс с такси в Пловдив