От пресцентъра на БДЖ изпратиха позиция до медиите, в която дават повече информация за инцидента, при който загинаха четирима, а двама пострадаха, след като се запали действащ вагон на Централна гара в София.
"Около 2:35 часа е получен сигнал на телефон 112 за горящ вагон, който е бил композиран малко преди 00:00 часа на втори глух коловоз на Централна гара, подготвен за обслужване на сутрешния влак София-Петрич".
Според първоначалната информация, група бездомни лица е проникнала неправомерно във вагона, съобщи БНТ.
Към момента няма нарушение в графика за движение на влаковете, допълват от БДЖ.
Пожар в София! Загинаха четирима
Прочетете още
- 19:00 Скрита камера разкри практика, за която всички говорят. Сигнализирахме институциите ВИДЕО
- 17:00 Стана ясно кой е убиецът от "Лъвов мост", познавал и работил с жертвата
- 18:00 Кърлеж и години лутане: Майка разтърси мрежата с разказ за лаймска болест при дете
- 16:29 16-годишно момиче от София е в неизвестност, близките му търсят помощ