COVID-19 влезе и в Рилския манастир. 39-годишният архимандрит Макарий (Чакъров) от Рилския манастир е с коронавирус и е приет за лечение в Пирогов, казаха от областния кризисен щаб в Кюстендил.
Той се е почувствал зле след пътуване до Гърция. Според лекарите за момента състоянието му е стабилно, но монахът е на командно дишане. Той има и придружаващо заболяване.
Той е бил в Благоевградската болница, откъдето е прехвърлен в София.
Всички от Рилската света обител са минали на контролен преглед в кюстендилската болница, каза д-р Матей Попниколов от областния кризисен щаб. Към момента в манастира няма други заболели от коронавирус, предаде БНР.
Манастирът е отворен за поклонници при спазване на противоепидемичните мерки.
Прочетете още
- 09:00 Александър Сано: Културата е битка за оцеляването ни като нация ВИДЕО
- 15:00 Жена сигнализира за измама с цените при сергии за продажба на череши в София
- 17:00 Деца превърнаха „Витошка" в изпитателна писта с въже и тротинетка ВИДЕО
- 18:00 Войната на пътя има верига от съучастници - от фиктивните прегледи до липсата на контрол