И днес - на 26-тия ден от антиправителствените протести в столицата, хората започнаха да се събират след 19:00 часа, отново пред сградата на Президентството. Палатковите лагери остават, предаде репортер на Glas.bg.


Един от протестиращите хвърли няколко шепи със стотинки по сградата на Министерски съвет.
По традиция шествието тръгна малко след 21:00 часа. Протестиращите преминаха през сградата на Европейския парламент, след което се отправиха към Орлов мост.
Три от централните столични кръстовища остават блокирани и днес - Орлов мост, при Софийския университет и при бул. "Цар Освободител".
На шествието присъстват и много родители с малките си деца, въпреки късния час.
Петима души са обявили гладна стачка в палатковия лагер пред Министерски съвет. Човека дал старт на тези действия е започнал в петък около 10:00 часа.
През следващите дни са се включили останалите граждани, които са решили да изразят своето недоволство чрез глад.









Прочетете още
- 09:00 При сделки на жилища „на две цени" има риск за купувача, а държавата губи милиони ВИДЕО
- 14:28 Четиригодишните Иван и Беатриче водят тежка битка - нека им помогнем
- 18:05 Нова риба плъзна в гръцките води, хапе плажуващи. Ето всичко, което трябва да знаете
- 13:00 „25 евро за 5 километра": Майка с дете остана шокирана след курс с такси в Пловдив