19-годишен младеж от Търговище е санкциониран, след като е установен да извършва дрифт с автомобил в центъра на село Алваново, съобщиха от Районното управление в Търговище.

Сигналът за опасното шофиране е подаден до полицията, а след предприети действия служителите са установили водача на лекия автомобил.

На младежа е съставен акт по чл. 104б, т. 2 от Закона за движението по пътищата. Разпоредбата забранява използването на пътища, отворени за обществено ползване, за цели, различни от предназначението им за превоз на хора и товари.

Водачът е санкциониран с глоба и временно лишаване от право да управлява моторно превозно средство.