Британското правителство обяви днес, че пътниците от Европейския съюз отново ще се нуждаят от паспорт от 2021 г., за да влязат в страната.
Гражданите на Европейския съюз ще се нуждаят от паспорт отново от октомври 2021 г., за да влязат във Великобритания, вместо лична карта, която в момента все още е валидна сред останалите 27 членове на Съюза, съобщава правителственият вестник „The Border Operating Model”.
Новото правило важи и за посетители от Швейцария, Исландия, Норвегия и Лихтенщайн. Британското правителство реши да върне паспортите с аргумента, че личните карти са по-малко сигурни, предаде БГНЕС
Великобритания официално напусна ЕС в края на януари и в момента е в преходен период до края на годината. Европейският вътрешен пазар и митническият съюз трябва да бъдат напуснати на 1 януари, но търговското споразумение с 27-членния блок все още не е сключено.
Прочетете още
- 19:00 Как се продават новите жилища? Откраднато е над 1 млрд. евро ДДС само в София и Пловдив ВИДЕО
- 08:26 Стана ясно кой е младежът, убит заради 40 евро на Лъвов мост
- 21:06 Нападнаха екип на GlasNews по време на репортаж край "Лъвов мост", има задържани СНИМКИ
- 23:00 Дневен хороскоп за 23 юни: Близнаци, любовта е във въздуха - уловете я!