Новата седмица ще ни посрещне с гръмотевични бури . В понеделник облачността ще се сгъстява, а след обяд и през нощта срещу вторник ще е купеста и купесто-дъждовна.
Очакват ни краткотрайни валежи от дъжд, като на места в Югозападна България и Рило-Родопския масив те ще са интензивни. Ще има опасност от гръмотевични бури, а налице ще са условия за градушки.
В пет области ще има обявен жълт код за гръмотевични бури и валежи. Това са Кюстендил, Благоевград, Пазадржик, Смолян и Кърджали.
Без валежи ще е в крайните североизточни райони, където ще бъде предимно слънчево, а привечер и над останалата част от Северна България валежите ще спрат и облачността ще се разкъсва, предава БТВ. В първия ден на новата седмица максималните температури ще са между 23-28 градуса.
Във вторник ще има превалявания и гръмотевици в следобедните часове, температурите ще останат между 23-27 градуса.
Прочетете още
- 17:00 Потрес! Възрастна жена се хвърля по коли заради място
- 16:00 Паркиране по софийски: Шофьор сряза ограничително колче с флекс
- 18:00 Старозагорец предупреди за съмнителен мъж: Проверява вратите! Бяга бързо!
- 19:00 Законът важи за всички… дали? Полицейски бус рисковано изпреварва при насрещни коли ВИДЕО