Жената, която спаси лъвчетата Терез и Масуд, си отиде. Марина Георгиева, която се бореше с последствията от получен навръх Нова година инсулт, както и тежко онкологично заболяване, почина, съобщиха нейни близки. Само преди няколко дни отправихме към нашите читатели молба за помощ - за човека, който спасява животни. Вече е късно...
Ето какво написа в социалните мрежи Любомила Кривошиева, управител на Фондация "Дивите Животни":
"Загубихме битката. Загубихме физически съществена част от нас - човек, който всеотдайно и всецяло се отдаде на спасяването на дивите и то по правилния начин, с трупане на знания и практически опит.
Ако има нещо отвъд, духът на Марина Лисицата е във вечните ловни полета. Последното й желание бе да довършим Дивата болница, за която още събираме средства.
"Обещай ми, че няма да се откажеш, колкото и трудно да е! ОБЕЩАЙ МИ!". Това бяха последните думи, които чух от нея, докато стискаше ръката ми.
Няма да се сбогуваме с Марина, защото тя ще си е винаги в сърцата и мислите ни и никога няма да си тръгне от там."
Glas.bg изказва най-искрените си съболезнования на близките и приятелите на Марина Лисицата. Да почива в мир!
Марина - човешката майка на лъвчетата Терез и Масуд, пострада жестоко! ВИДЕО
Прочетете още
- 20:36 Зловещи разкрития за смъртта край Лъвов мост: Спор, бутане и трима в ареста СНИМКИ
- 13:41 След смъртта на ученик: гимназия в Сопот отмени връчването на дипломите
- 16:50 Тапа на „Тракия": две катастрофи и проливен дъжд блокираха движението към Пловдив СНИМКИ
- 19:00 Как се продават новите жилища? Откраднато е над 1 млрд. евро ДДС само в София и Пловдив ВИДЕО