Пробите за COVID - 19 на четиригодишното дете, настанено в Детското отделение на Великотърновската болница, и на неговата майка са отрицателни, съобщиха от пресцентъра на МОБАЛ"Д-р Стефан Черкезов".
Детето беше настанено в болницата в понеделник в тежко състояние с двустранна бронхопневмония и с висока температура от 39 градуса.
След назначеното лечение от лекарите в болницата, момиченцето е стабилизирано и състоянието му се подобрява.
Тази сутрин са станали ясни и резултатите от референтната лаборатория в София, според които взетите проби за коронавирус са отрицателни.
Припомняме, преди дни стана ясно, че детето не е било ваксинирано от своето раждане, защото майката е антиваксър. А както е известно, при децата, които не са имунизирани, бактериалните и вирусни инфекции протичат по-тежко, защото те нямат изградени съпротивителни сили.
Детето със съмнение за коронавирус не е ваксинирано от раждането си! Майката - антиваксърка
Прочетете още
- 08:15 Трус във ВМЗ - Сопот: Целият управителен съвет подаде оставка
- 08:00 Вълна от обири на коли по варненските плажове - задигат всичко, дори маркови очила на 10 години
- 07:31 Боклуци покриха беседка в парк в Стара Загора СНИМКИ
- 00:01 Днес е 26.6.2026 - огледалната дата, която според мнозина сбъдва желания