Дърветата се събуждат за пролет по устроения от Вселената многовековен порядък. Но ние забравихме да гледаме короните на дърветата. Друга корона монархизира живота ни. Светът се превърна в монархия с един-единствен владетел - коронавируса.
И толкова далечно и даже не на място ни звучат онези стихове на Станка Пенчева: Горе светят чисти снегове, долу се пенят бели овошки..., че дори не забелязваме очевидното.
А то е, че животът продължава и ако за малко отклоним погледите си от маските, дезинфектантите и противогрипните лекарства, които и без това липсват, ще усетим събуждането на природата, ще видим цъфналите овошки, ще усетим мириса на живота.
И вместо с КОРОНАвируса по новините ще предпочетем денят ни да започне с короните на дърветата.
Забелязахте ли ги между панелите и вирусите?


Снимка: Иван Шаламанов








Прочетете още
- 09:00 Нова мода в паркирането! Няма да повярвате какво пази паркомясто в Плевен
- 08:00 „Миризлива саморазправа": Тероризират системно шофьор в София СНИМКИ
- 10:00 Пиян без книжка, заплахи и спор в мрежата: Герой ли е този полицай?*
- 23:00 Дневен хороскоп за 22 юни: Oвни, Юпитер може да ви отведе на среща