2-годишно дете от Радомир е с коронавирус. Положителна проба е дала и неговата майка, която е на 27 години. Това съобщават от РЗИ.
В региона има регистрирани още двама новозаразени. Единият е 69-годишен жител на София, който ще прекара карантината си в с. Извор, а другият - 45-годишна перничанка.
Активни към момента са 55 случая, от тях на домашно лечение са 40 и 15 са хоспитализирани.
Поставени под карантина са 85 души. От тях 59 са в Община Перник, 19 - в Радомир, 4 - в Брезник и 3 в Трън. Няма болни и карантинирани в общините Земен и Ковачевци.
Прочетете още
- 09:00 При сделки на жилища „на две цени" има риск за купувача, а държавата губи милиони ВИДЕО
- 14:28 Четиригодишните Иван и Беатриче водят тежка битка - нека им помогнем
- 18:05 Нова риба плъзна в гръцките води, хапе плажуващи. Ето всичко, което трябва да знаете
- 13:00 „25 евро за 5 километра": Майка с дете остана шокирана след курс с такси в Пловдив