"Всички моряци са в добро здраве, намират се на борда на индийския кораб. От тук нататък полагаме усилия за тяхното своевременно завръщане в България". Това съобщи вицепремиерът и министър на външните работи Мария Габриел, която даде извънреден брифинг в МВнР във връзка с освобождаването на българските моряци от кораба "Руен".
Похитителите на "Руен" са се предали, екипажът е освободен
"Международните ни партньори се ангажираха изключително активно с освобождаването им. Поддържани бяха всечидневни контакти и на най-високо и оперативно равнище, в това число и с ръководството на водената от ЕС военноморска операция, охраняващи кораби, плаващи в Арабско море. Целта ни бе получаване на постоянна информация за състоянието им, за местоположението на кораба и проучването на всички възможности за своевременното им освобождаване", добави тя
Очаквайте подробности!
Прочетете още
- 09:00 Нова мода в паркирането! Няма да повярвате какво пази паркомясто в Плевен
- 13:41 След смъртта на ученик: гимназия в Сопот отмени връчването на дипломите
- 10:00 Пиян без книжка, заплахи и спор в мрежата: Герой ли е този полицай?*
- 11:03 Гръмнала гума, човешки жест и вечният спор: Трябва ли всеки да умее да сменя гума