Tази сутрин на разпит в Спецпрокуратурата са били външният министър Екатерина Захариева и министърът на спорта Красен Кралев.
Те са били извикани във връзка служебните паспорти на избягалите в ОАЕ Васил Божков и Георги Попов.
Малко преди 14:00 часа днес в спецпрокуратурата дойде и заместник-министърът на външните работи Георг Георгиев. "Не съм запознат с причините да бъда извикан от Специализираната прокуратура. Ще коментирам след като се запозная с тях", каза на влизане Георг Георгиев.
Миналата седмица стана ясно, че МВнР е издало служебни паспорти на Васил Божков и Георги Попов на 26 август 2019 г. като членове на УС на Българския съюз за физическа култура и спорт. Тези паспорти са издадени във връзка с изтичането на срока на предишните им служебни паспорти, издадени през 2016 г. на основание на писмо от Министерството на младежта и спорта, предаде БГНЕС.
Служебните паспортите, издадени през август 2019 г., са анулирани на 17 февруари 2020 г. МВнР е издало служебен паспорт на Васил Божков и през 2011 г. на основание служебните му ангажименти като член на УС на сдружението Български съюз за физическа култура и спорт.
Прочетете още
- 13:00 Водна "бомба" върху пешеходец в Търново: Невинна детска игра или липса на възпитание?
- 16:00 Обир пред фризьорски салон в Чирпан завърши с арест и благодарствено писмо
- 12:00 С качулка и инструменти: Видеокамери заснеха кражба на електрически велосипед в старата столица
- 14:57 Удар на СДВР: Наркооранжерия, фентанил и десетки дози дрога заляха София СНИМКИ