Учениците са освободени от присъствие в училище на местата, където няма обявена грипна ваканция, съобщават от образователното министерство. Дали децата да отидат до класните стаи става по преценка на родителите.
Това се налага поради извънредните обстоятелства с развитието на заболеваемостта с коронавирус и предпазването на разпространението.
Най-вероятно това означава, че учителите в тези региони ще се наложи да ходят на работа.
На повечето места у нас класните стаи ще останат празни до края на седмицата, а във Враца и Перник - до 16 март включително.
До 13 март у дома остават учениците от София, Ловеч, Сливен, Стара Загора и региона на Пловдив.
Мерките са във връзка с високата заболеваемост от грип тип Б.
Прочетете още
- 09:00 При сделки на жилища „на две цени" има риск за купувача, а държавата губи милиони ВИДЕО
- 10:43 Кола разби витрина и се вряза в стоматологичен кабинет в София СНИМКИ
- 10:00 Познат сценарий - обществото посочва виновника още в първите часове и това почти винаги е шофьорът
- 12:07 Тежък инцидент в Кресненското дефиле: Валяк се стовари върху кола ВИДЕО