Премиерът Бойко Борисов инспектира интерконтектора с Гърция в района на Хасково. Това става ясно от видео, публикувано във Facebook профила на премиера. Заедно с него е и министърът на енергетиката е Теменужка Петкова.
Тя припомни, че 240 млн евро са отпуснати за проекта, а 110 млн. е осигурило правителството като държавна гаранция.
Бойко Борисов заяви, че диверсификацията е мечта на много българи.
"Тук ще дойде азерския газ, втечнения газ. Изграждаме своята газова магистрала - както от изток и запад, така от север и юг", каза още той.
Очаквайте подробности!
Прочетете още
- 13:01 Силна експлозия или трус? Загадъчен тътен разтревожи Пловдив и региона
- 12:02 В памет на Кристиян: Ден на траур обявиха в гимназията в Сопот
- 13:41 Пореден инцидент! Камион отнесе мантинела, озова се в насрещното ВИДЕО
- 16:00 Нов скандален въпрос около трагедията на АМ „Тракия": Бащата на Сияна посочи вещото лице