Само 6 новозаразени с COVID-19 са регистрирани в страната за последното денонощие, като са изследвани 443 проби. Добрата новина съобщи секретарят на Националния оперативен щаб доц. Димо Димов. Общият брой на случаите вече е 2433.
Разпределението по области - в София 3, Пловдив, Благоевград и Пазарджик по един.
Един от установените през последното денонощие случаи на новия коронавирус е на лекар в столично лечебно заведение.
Излекуваните са 22 за последните 24 часа, а общият брой е 862.
Починалите за изминалото денонощие от коронавирус няма. Доцентът обобщи средната възраст на починалите до момента - 67,2 години.
В болници са 235 лица, като 20 са в интензивно отделение.
Прочетете още
- 13:01 Силна експлозия или трус? Загадъчен тътен разтревожи Пловдив и региона
- 12:02 В памет на Кристиян: Ден на траур обявиха в гимназията в Сопот
- 13:41 Пореден инцидент! Камион отнесе мантинела, озова се в насрещното ВИДЕО
- 16:00 Нов скандален въпрос около трагедията на АМ „Тракия": Бащата на Сияна посочи вещото лице