Своеобразен рекорд бе регистриран като брой нови случаи на заразените. 48 са новите случаи за последните 24 часа. Увеличението спрямо предния ден е 6,5%.Това съобщиха от Националния оперативен щаб.
"Няма нови деца от заразените. Има 9 нови случаи на медицински персонал. ", посочи ген. Венцислав Мутафчийски.
В Смолян има 7 случая, Кюстендил, Сливен, Пловдив, Кърджали, Бургас, Видин, Габрово, Велико Търново, Добрич – все по един нов случай.
На територията на двата квартала в София - „Факултета“ и „Филиповци“, където мерките са затегнати, има общо 20 положителни с коронавирус.
Общият брой на починалите е 37. Мъж на 70 години е издъхнал в "Пирогов" с артериална хипертония", каза още шефът на ВМА.
По думите му София е най-сериозното огнище.
Излекуваните вече са 122, като 6 от тях са деца.
Очаквайте подробности!
Прочетете още
- 09:00 Нова мода в паркирането! Няма да повярвате какво пази паркомясто в Плевен
- 08:00 „Миризлива саморазправа": Тероризират системно шофьор в София СНИМКИ
- 10:00 Пиян без книжка, заплахи и спор в мрежата: Герой ли е този полицай?*
- 11:03 Гръмнала гума, човешки жест и вечният спор: Трябва ли всеки да умее да сменя гума
ГРАД КОЗЛОДУЙ 13:18, 16.04.2020
БОГ ДА НИ ПАЗИ