Пловдивчанка се оплака от досадна служителка на НСИ в социалните мрежи. Дали тя наистистина е представител на институцията - остава загадка.
Факт е обаче, че три пъти жената е била обезпокоявана в дома си по повод на провеждано изследване. Служителката обяснила, че жената е обект на анкета под надслов - "Нови подходи за генериране на данни за трудно достижими групи от населението, изложени на риск от нарушаване на техните права."
Интересно е още, че в документа получен от потърпевшата се споменава за "задължително" участие във въпросната статистика.
Вие как бихте постъпили? Ще ги допуснете ли в дома си?
Ето какво написа жената:
"Някой получавал ли е такъв документ и знае ли за какво става дума, а и задължена ли съм да ги пусна в къщи?
Безкрайно настоятелни са!
Три пъти ги отпращам и днес получих това Известие."

Това са и част от коментарите на пловдивчани:
Прочетете още
- 19:00 Скрита камера разкри практика, за която всички говорят. Сигнализирахме институциите ВИДЕО
- 17:00 Стана ясно кой е убиецът от "Лъвов мост", познавал и работил с жертвата
- 18:00 Кърлеж и години лутане: Майка разтърси мрежата с разказ за лаймска болест при дете
- 18:45 Едра градушка и наводнени улици в Лом, дървета са съборени във Видин ВИДЕО+СНИМКИ