Двама турски шофьори на камиони, които в края на юли бяха арестувани, защото отказаха да влязат на буферния паркинг на бившето летище "Узунджово", получиха условно наказание и глоба. Това съобщиха от Апелативна прокуратура.
Единият от тях - на 47 години, беше задържан на автомагистрала "Марица" до пътен възел "Димитровград". Той не се подчинил на пътните полицаи и спрял камиона си напречно на пътните платна. Той е сключил споразумение с държавното обвинение за 6 месеца условно с 3 г. изпитателен срок.
Другият шофьор спрял с камиона си на автобусната спирка до разклона за село Крепост и заявил, че няма да продължи към паркинга. И той е сключил споразумение да бъде глобен с 2 000 лв.
От прокуратурата допълниха, че определенията на Районен съд Димитровград са окончателни.
Прочетете още
- 19:00 Скрита камера разкри практика, за която всички говорят. Сигнализирахме институциите ВИДЕО
- 17:00 Стана ясно кой е убиецът от "Лъвов мост", познавал и работил с жертвата
- 18:00 Кърлеж и години лутане: Майка разтърси мрежата с разказ за лаймска болест при дете
- 18:45 Едра градушка и наводнени улици в Лом, дървета са съборени във Видин ВИДЕО+СНИМКИ