Оздравелите хора, преболедували новия коронавирус, могат да останат носители на COVID-19 и трябва да бъдат повторно тествани.
Това заяви вирусологът и директор на научно-изследователския център в Безансон Филип Хумбер на брифинг на Асоциацията за чуждестранни кореспонденти на ООН в Женева, пише "Дарик".
"Можете да се излекувате вируса, но все още да го имате в носоглътката си и по този начин да го разпространите. Това се случва с носители на хепатит В и С. Това означава, че можете да имате антитела срещу вируса, но едновременно с това и самия вирус", каза Хумбер.
Прочетете още
- 09:00 Нова мода в паркирането! Няма да повярвате какво пази паркомясто в Плевен
- 08:00 „Миризлива саморазправа": Тероризират системно шофьор в София СНИМКИ
- 10:00 Пиян без книжка, заплахи и спор в мрежата: Герой ли е този полицай?*
- 23:00 Дневен хороскоп за 22 юни: Oвни, Юпитер може да ви отведе на среща
Миров 15:40, 06.04.2020
Хепатит В и С се предават по кръвен път, не със секрет от носоглътката.