25-годишна жена е болна от коронавирус в град Левски, съобщиха за GLAS.bg източници от града. Това потвърди и кметицата Любка Александрова.
Младата жена се завърнала от Англия преди четири дни със симптоми. Тя не е настанена в болница, защото състоянието й е добро, но е под карантина в дома си и в пълна изолация.
„Всичките й близки и контактни с нея лица са тествани и също до излизането на пробите са под карантина“, обясни Александрова. Общината е поела ангажимент за доставка на храна и лекарства, за бъде болната напълно изолирана. Дезинфекцирани са и улиците близо до дома й и нейните близки.
Хората в града, подали сигнала, са притеснени за здравето си, въпреки взетите мерки. Някои изразиха възмущението си, че за случая не се съобщава на брифинга на Националния щаб. Според наши източници жената е от известен род джебчии, а в Англия била точно за да практикува тази професия.
Прочетете още
- 11:21 Кървавата баня в Угърчин: Разследват ревност, любовен триъгълник и връзка с бивш затворник СНИМКИ
- 09:00 Най-страшната битка за една майка: Спаси се бори да остане до детето си
- 09:35 Скандално! Прокуратурата в Пловдив отказа да разследва аферата с Ботев и Славия въпреки данните на МВР
- 11:00 Непознати примамвали деца с бонбони край училище, майка подаде сигнал в полицията