Силен порой се изля над Велико Търново тази сутрин в 7.15 часа.
Улиците в града се превърнаха в реки. Движението е било затруднено, научи GlasNews.bg.
Силен дъжд е имало и в Котел. Валежът е бил с продължителност е около час. Река е излязла от коритото си.
За пореден път е наводнена улица "Иглика", която се намира в ниската част на града. Там са обърнати контейнери за смет, завлечени са автомобили. Дърво е паднало върху линейка до спешния център в града.
Екипи на общината, пожарната и ВиК обхождат града, обезводняват и работят по отстраняване на щетите.
Преди повече от месец, на 16 май, проливен дъжд наводни същата улица, а преди две години през месец юни там бе обявено бедствено положение, след пороен дъжд и излизане от коритото на река Котленска.
В Ямбол пък се е разразила силна буря.
Видео от пороя в Котел може да гледате и ТУК
Прочетете още
- 20:36 Зловещи разкрития за смъртта край Лъвов мост: Спор, бутане и трима в ареста СНИМКИ
- 13:41 След смъртта на ученик: гимназия в Сопот отмени връчването на дипломите
- 16:50 Тапа на „Тракия": две катастрофи и проливен дъжд блокираха движението към Пловдив СНИМКИ
- 19:00 Как се продават новите жилища? Откраднато е над 1 млрд. евро ДДС само в София и Пловдив ВИДЕО