Специалисти на Агенцията по безопасност на храните работят по сигнали за открити мъртви животни след наводненията по Южното Черноморие.
В община Царево се работи по сигнал за крави. От отнесените от водата 64 животни, само 4 са били открити живи. Останките на девет животни, част от тях с ушни марки, са били открити в гориста местност, както и в района на плажната ивица на Царево.
Мъртви животни са били открити в района на екопътека в Ахтопол.
Денков с важно уточнение за изплащането на обезщетенията на пострадалите от потопа
Умрели животни се търсят по сигнал и в общините Лозенец и Приморско. Работи се и по сигнал от Китен за отнесен пчелин. Всички намерени и изтеглени животни ще бъдат унищожени, чрез изгаряне, информира БНР.
След проверка областната дирекция „Земеделие” в Бургас ще премахва по служебен път загиналите животни от съществуващите регистри. Това ще помогне на стопаните да получат своите обезщетения бързо и без допълнително административно натоварване, отбелязват от БАБХ.
От там припомнят, че все още е в сила предупреждението за опасностите за плажуване и къпане в засегнатите от наводнението райони. А ако летовниците забележат трупове на животни, да не влизат в морето и да сигнализират 112 и на телефона на Агенцията.
Прочетете още
- 16:00 Дупка се появи на Гребната в Пловдив по време на Световното по гребане СНИМКИ
- 20:00 Ето ти 50 евро, дай ми 40: Измамник "жили" възрастни хора в София
- 15:00 4 месеца след преустановяване на "Паркирай и пътувай": Паркингът на "Джеймс Баучер" стои празен, твърди мъж
- 18:00 Опасно! БМВ изпревари отдясно на път край Габрово ВИДЕО