Софийската районна прокуратура установи и повдигна обвинение и на третото лице, участвало в извършването на хулигански действия в стратегически обект в София, съобщиха от прокуратурата.
По-рано днес стана ясно, че това е членът на Стратегическия съвет при президента Еленко Божков.
На 20 юли трима мъже (б.р. другите са бившият царски депутат Минчо Спасов и Светослав Трайков) натиснаха бутон "безопасност" на перона в столичното метро при СУ "Св. Климент Охридски". Спасов и Трайков бяха задържани още същия ден и след това им бяха повдигнати обвинения в хулиганство, а по-късно бяха освободени под парична гранция.
Назначени са и предстои да бъдат изготвени експертизи, ще бъдат разпитани и други свидетели на деянието, допълват от прокуратурата.
Прочетете още
- 13:01 Силна експлозия или трус? Загадъчен тътен разтревожи Пловдив и региона
- 12:02 В памет на Кристиян: Ден на траур обявиха в гимназията в Сопот
- 13:41 Пореден инцидент! Камион отнесе мантинела, озова се в насрещното ВИДЕО
- 16:00 Нов скандален въпрос около трагедията на АМ „Тракия": Бащата на Сияна посочи вещото лице