Премиерът Бойко Борисов посети Духовната семинария заедно с митрополит Николай и кметът Здравко Димитров. Той бе поканен в новия храм към Семинарията, направен с финансиране от правителството.
Митрополит Николай показа иконите и светите мощи в църквата.
И сградата отвън е много красива, покривът отзад също. Красота за града“, каза премиерът Бойко Борисов.
НА ЖИВО: Борисов пристигна в Пловдив!
„За нас е чест и ни носи духовна радост да споделим с Вас това, което сме постигнали с Ваша помощ, с Вашето съдействие. И да ви покажем обновения храм. Нака Бог да пази България и вас“, заяви митрополит Николай.
След приветстването премиерът разгледа и останала част от храма.
"Сменени са старите покриви, които бяха в много тежко състояние. Сменена е отоплителната система, а подовите настилки в сградата са подменени. Важно е младите хора, които искат да станат свещеници, да се обучават в подходяща среда", коментира Борисов.
Вижте повече във видеото:
Прочетете още
- 18:00 От въпросите на Тина Ивайлова до Европейската прокуратура ВИДЕО
- 20:00 С пистолет към главата: Историята на пловдивчанка след брутална агресия ВИДЕО
- 22:50 Твърдения за агресия в Пловдив: Младеж с тротинетка е изритал баща на Гребната база ВИДЕО
- 21:00 „Дайте IBAN да преведа за найлони": Шофьор избухна с ироничен апел към общината