Румънецът Габриел, живеещ в Лондон, но който чисти България, сподели за поредното добре дело. Той разказа как замърсената градинка пред блока на баба Паунка и дядо Виктор отново е светнала от чистота - за радост на всички в сградата.
Случката е от столичния "Младост" 3. Силите на възрастните граждани не стигали да се справят с листата, плевелите, сметта и те помолили Габриел, който почиствал детска площадка в квартала да им помогне.
"Не можех да им откажа, въпреки че няколко часа по-късно трябваше да летя обратно за Лондон", отбелязва мъжът.
Той споделя, че почистването отнело цели три часа, но времето минало неусетно заради компанията на Паунка и Виктор.
А в своята публикация той припомня и един тих, но тъжен проблем.
"Самотата, лошото здраве и стареенето са проблеми, които трябва да бъдат адресирани. Моля, поговорете с вашите стари съседи, проверете ги дали имат нужда от нещо от време на време! Няма да съжаляваме, ако правим добро!", заключава Габриел.
Вижте и снимки от почистеното кътче:
Прочетете още
- 11:57 Шофьорът е бил с телефон в ръка преди фаталната катастрофа на "Тракия"
- 15:00 Жена сигнализира за измама с цените при сергии за продажба на череши в София
- 12:41 Виждали ли сте Никол, близките ѝ я търсят СНИМКА
- 14:00 Куриер или нарушител? Спор за паркиране завърши с обвинение за удар по автомобил