Ново дарение за семействата, пострадали при наводненията в Карловско.
Днес бяха раздадени климатици на всички нуждаещи се домакинства от първа, втора и трета категория във Войнягово и Каравелово.
93 семейства получиха отоплителни уреди днес. Разходите за електричество на тези фамилии ще бъде поето от дарител, но хората сами трябва да си подсигурят монтажа на отоплителните тела.
Първа тежка техника пристигна в Каравелово и Богдан
Местните жители, обаче, алармират за ниско напрежение в електромрежата и се безпокоят дали изобщо ще могат да използват дарените климатици.
Кметът Емил Кабаиванов се ангажира да се свърже с електроразпределителното дружество по казуса, съобщи БНТ.
Дарението е направено от Министерството на енергетиката чрез Българския енергиен холдинг.
В сряда климатици ще получат и пострадали семейства от село Богдан.
Прочетете още
- 18:00 От въпросите на Тина Ивайлова до Европейската прокуратура ВИДЕО
- 20:00 С пистолет към главата: Историята на пловдивчанка след брутална агресия ВИДЕО
- 10:05 "Камионът не е спукал гума": Адвокат и бащата на Сияна оспориха версията за инцидента
- 11:40 СНИМКИ и ВИДЕA показват опустошения Каракас, докато спасителните операции са в ход
