Днес над по-голямата част от страната ще бъде предимно облачно и на отделни места ще превали слаб дъжд. Разкъсана средна и висока облачност ще има над Източна България. Ще духа слаб, в Източна България умерен югоизточен вятър, в западните райони на Дунавската равнина и Горнотракийската низина - слаб от изток. Максималните температури ще бъдат между 13° и 18°, малко по-ниски по крайбрежието на морето, в София – около 14°.
По Черноморието ще бъде предимно слънчево с разкъсана висока облачност, вечерта и средна. Ще духа слаб и умерен юг-югоизточен вятър. Максималните температури ще бъдат между 10° и 12°. Температурата на морската вода е 8°-9°. Вълнението на морето ще бъде 1-2 бала.
В планините ще бъде предимно облачно, по високото - и мъгливо. На отделни места ще превали слаб дъжд, над 2200-2300 метра – сняг. Ще духа слаб и умерен южен вятър, по най-високите върхове на Рила и Пирин умерен и силен от запад-северозапад. Максималната температура на височина 1200 метра ще бъде около 9°, на 2000 метра - около 3°.
През нощта срещу вторник и във вторник на много места в Западна България, с прекъсвания, ще превалява дъжд; над Източна също ще преобладава облачно време, но вероятността за валеж е малка. Ще духа югоизточен вятър, в Източна България умерен, постепенно през деня ще отслабва. Дневните температури ще са малко по-ниски. В сряда ще е с разкъсана облачност, на места до предимно слънчево; почти без валежи. Минималните температури ще са предимно между 4° и 9°, максималните - в Централна Северна България ще достигат 20°-22°, но в останалата част от страната ще са от 14° до 19°.
Прочетете още
- 21:02 СДВР отрече пред GlasNews 14-годишното момче, паднало от парапет на НДК, да е било бутано* СНИМКИ
- 17:16 Секс скандал между асистент и студентки хвърля сянка върху Факултета по математика на СУ ЧАТОВЕ
- 20:00 Хиляди евро за лечение: Жена обвини търговка в измама с болно куче СНИМКИ
- 15:00 Плакатна война: Афиши на Веселин Маринов "заглушиха" детски концерт и юбилей на дует "Мания" в Карлово