Днес Община Стара Загора ще започне принудително събаряне на 97 незаконни постройки в ромския квартал "Лозенец" до стрелбището. От 2015 г. до момента са премахнати общо 205 къщи, съобщи Нова.
В района има засилено полицейско присъствие. Ромите излязоха на улицата, за да изразят недоволството си от събарянето. По-голямата част от тях няма къде да отидат. Засега обаче няма напрежение в района.
"Не правим нищо целенасочено. Има още много незаконни къщи, които ще бъдат премахнати. Мястото ще се превърне в борова гора", заяви кметът на града Живко Тодоров.
Прочетете още
- 09:00 При сделки на жилища „на две цени" има риск за купувача, а държавата губи милиони ВИДЕО
- 14:28 Четиригодишните Иван и Беатриче водят тежка битка - нека им помогнем
- 18:05 Нова риба плъзна в гръцките води, хапе плажуващи. Ето всичко, което трябва да знаете
- 13:00 „25 евро за 5 километра": Майка с дете остана шокирана след курс с такси в Пловдив