Шефът на ОД на МВР-Бургас Радослав Сотиров подаде оставка, съобщи самият той пред медиите.
Решението е взето след среща между премиера Бойко Борисов и вътрешния министър Младен Маринов. Сотиров заяви, че ще поеме отговорност за случилото се.
Поводът е недопускането на едната група протестиращи - от "Демократична България", на плажа в Росенец. Тримата задържани, които опитаха да пробият полицейския кордон по-рано днес там вече са освободени. Те са пуснати с предупредителни протоколи да не нарушават обществения ред.
Прочетете още
- 08:15 Трус във ВМЗ - Сопот: Целият управителен съвет подаде оставка
- 22:00 Гризачите стават все по-устойчиви на отрови - задава ли се нова пандемия?
- 21:00 Докато чакаме безопасни пътища: В Казанлък кърпят дупки направо в локвата ВИДЕО
- 00:01 Днес е 26.6.2026 - огледалната дата, която според мнозина сбъдва желания