Трима души са загинали при челен сблъсък край Нова Загора, съобщиха от Областната дирекция на МВР в Сливен.
Сигналът за инцидента, който е станал на 34-ия километър от главен път II-66, е подаден в 16.55 часа вчера.
Ударът е бил между лек автомобил „Форд Фиеста”, управляван от водач на 57 години от град Нова Загора, и лек автомобил „Тойота Ярис”, управляван от 39–годишен мъж от град Сливен. По първоначални данни водачът на форда, движещ се в посока град Нова Загора, е навлязъл в насрещното движение и се е ударил в тойотата, която се е движила в посока град Стара Загора. В резултат на удара двата автомобила се преобръщат извън пътното платно и се възпламеняват.
На място са загинали 66-годишен пътник във форда, шофьорът на тойотата и 36-годишен негов спътник.
Водачът на лекия автомобил „Форд” е транспортиран за МБАЛ-Сливен и настанен за лечение с опасност за живота.
За случая е уведомена Окръжна прокуратура –Сливен. Образувано е досъдебно производство
Прочетете още
- 09:00 Александър Сано: Културата е битка за оцеляването ни като нация ВИДЕО
- 15:00 Жена сигнализира за измама с цените при сергии за продажба на череши в София
- 17:00 Деца превърнаха „Витошка" в изпитателна писта с въже и тротинетка ВИДЕО
- 18:00 Войната на пътя има верига от съучастници - от фиктивните прегледи до липсата на контрол