Възмутени граждани сигнализираха за турист, който се е изкъпал в защитеното Безбожкото езеро. Това става ясно от публикация във фейсбук групата "Група за планински преходи".
На кадрите се вижда мъж, който плува във водите на езерото.
"Когато на Безбог нещастниците са повече от Парковата охрана", пише човекът, който сигнализира за грубото нарушение.
Безбожкото езеро е разположено в Безбожкия циркус североизточно от връх Безбог, заедно с три други малки пресъхващи езера. На северния му бряг се намира хижа Безбог. Езерото е на височина 2239 метра. От него изтича Безбожка река (Дуиловица), десен приток на река Места.
Снимка: Фейсбук/Mihail Chachanovski
Прочетете още
- 09:00 При сделки на жилища „на две цени" има риск за купувача, а държавата губи милиони ВИДЕО
- 14:28 Четиригодишните Иван и Беатриче водят тежка битка - нека им помогнем
- 18:05 Нова риба плъзна в гръцките води, хапе плажуващи. Ето всичко, което трябва да знаете
- 13:00 „25 евро за 5 километра": Майка с дете остана шокирана след курс с такси в Пловдив

